Maraton firmowy Nasdaq-Listed Firm Marathon kupuje 10,500 Następnej Generały Górników Bitcoinów

Jedna z najwcześniej notowanych na giełdzie firm zajmujących się wydobyciem kryptokurantów Nasdaq, Marathon Patent Group, ogłosiła nową umowę z firmą Bitmain, producentem sprzętu górniczego ASIC. Według spółki publicznej, Marathon zgodził się na zakup 10.500 modeli Antminer S-19 Pro następnej generacji za 23 mln dolarów.

Marathon Patent Group chce być największą kopalnią Bitmain w Stanach Zjednoczonych, a jej niedawne nabycie tysięcy urządzeń nowej generacji może pomóc w realizacji tego celu. W piątek Marathon ogłosił długoterminową umowę z firmą Bitmain Technologies, która zgodziła się zakupić od niej 10,500 nowych urządzeń S-19 Antminers.

Najnowsza seria S-19 Pro twierdzi, że zapewnia 110 terahaszy na sekundę (TH/s) na jednostkę i jest najbardziej dochodowym górnikiem bitcoin na rynku. Merrick Okamoto, dyrektor generalny Marathon, powiedział społeczeństwu, że zakup był kamieniem milowym dla firmy.

„Wykonanie tego kontraktu z Bitmain jest kamieniem milowym dla naszej firmy“, powiedział Okamoto. „Ta inwestycja ma doprowadzić do tego, że Marathon będzie jednym z największych górników Bitmain w Ameryce Północnej.“

Najnowsze zamówienie zwiększy park maszynowy firmy do około 13.520 urządzeń do wydobycia bitcoinów.

W połowie czerwca Marathon zakupił 500 górników S-19 Pro, a pod koniec lipca kupił od Microbt 700 M31S+ Whatsminers, a od Bitcoin Trader kolejne 660 maszyn.

Okamoto kontynuuje: „Dzisiejsza wiadomość jest związana z niedawnym wzrostem biznesu poprzez zakup 13 520 górników nowej generacji, którzy po pełnej instalacji wygenerują 1,55 exahasha (EH/s)“.

Akcje spółek wydobywczych uległy ostatnio rozerwaniu, a firmy publiczne, takie jak Marathon, Riot Blockchain i Hut8 odnotowały znaczny wzrost wartości akcji. Ekspozycja na akcje górnictwa bitcoin jest obecnie znacznie większa niż w latach poprzednich. Istnieją Canaan, Ebang, Hut8, Marathon, Riot, Hive, OTC, MGT, DPW, Argo, DMG i inne. Obecnie istnieje 14 publicznie notowanych firm górniczych, z których wszystkie posiadają akcje, które można nabyć publicznie.

Pomimo opóźnień w wysyłkach górniczych, Marathon powiedział „1.360 górników zostało dostarczonych“ do obiektu hostingowego firmy. „Cieszymy się, że firma Marathon dostarczyła najnowszą generację sprzętu górniczego Antminer S19 Pro firmy Bitmain“, powiedziała w piątek Irene Gao, dyrektor wykonawczy firmy Bitmain.

„[Antminers] są wyposażone w najbardziej zaawansowany chipset, jaki jest obecnie dostępny, wysoka wydajność i niskie zużycie energii przez górników znacząco usprawni działalność górniczą firmy Marathon. Współpraca ta nadal umacnia naszą współpracę i rozszerzy się na współpracę w przyszłości, w miarę jak Marathon będzie rozszerzał swoją obecność w przemyśle wydobywczym“, podsumował Gao.